Niebezpieczna prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy tracą prawa jazdy – Wiadomości

Niebezpieczna prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy tracą prawa jazdy

Data publikacji 03.02.2021

Dąbrowscy policjanci ruchu drogowego tylko wczoraj zatrzymali dwóch kierujących, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna w osobowym Audi miał na liczniku 108, zaś drugi prowadzący Bmw, 104 w miejscu, w którym powinni jechać co najwyżej 50 kilometrów na godzinę. Policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia.

Prędkość jest od lat najczęstszą przyczyną wypadków. Policjanci z dąbrowskiej drogówki zwracają uwagę na kierowców, którzy znacznie przekraczają prędkość w terenie zabudowanym. To, że takie działania są niezbędne, pokazał wczorajszy dzień. Zatrzymano prawo jazdy 2 osobom za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Policjanci na ulicy Sobieskiego zatrzymali do kontroli 22-latka, która na liczniku miał 108 kilometrów na godzinę, czyli o 58 za dużo. Mundurowi jeszcze w tym samym dniu musieli reagować na kolejne znaczne przekroczenie prędkości na ulicy Piłsudskiego. Tym razem 19-latek na liczniku miał o 54 kilometry na godzinę za dużo. W obu przypadkach kierowcy za swoją jazdę stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.Policjanci na przestrzeni tygodnia zatrzymali prawo jazdy 6 osobom za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Osiąganie prędkości dozwolonych na autostradach lub nawet wyższych, w miejscach, w których występują skrzyżowania i przejścia dla pieszych to ogromne zagrożenie. Stąd za takie zachowanie grożą nie tylko wysokie mandaty, ale także wnioski do sądu i utrata prawa jazdy. Dzięki policjantom ruchu drogowego udało się wielokrotnie zapobiec tragedii na drodze.


Apelujemy!!! O rozwagę podczas prowadzenia pojazdu. Wyjeżdżając na drogę, pamiętajmy nie tylko o swoim bezpieczeństwie.Source by [author_name]