Nie daj się okraść, wzmóż czujność, uczul sąsiada, dzwoń – „112″ – Wiadomości

Nie daj się okraść, wzmóż czujność, uczul sąsiada, dzwoń – „112″

Data publikacji 26.11.2019

Nasze mieszkania, piwnice, wózkownie, balkony oraz komórki w których mamy zgromadzony sprzęt rekreacyjny i do uprawiania letnich sportów stanowi łakomy kąsek dla złodziei. Okazją do włamań i kradzieży mogą być otwarte drzwi wejściowe do piwnic, otwarta furtka, prowizoryczne i słabe zabezpieczenie bądź zbytnia ufność i roztargnienie.

Nasze niejednokrotnie drogie rowery, hulajnogi czy skutery oraz inny sprzęt sportowy i rekreacyjny związany z letnim wypoczynkiem wywędrował na korytarze, balkony, wiaty i podwórza. Zabezpieczmy go przed złodziejami.


Dąbrowscy stróże prawa radzą jak do minimum ograniczyć takie zagrożenia.


  • Zawsze zamykaj drzwi mieszkania, nawet gdy jesteś w środku- śpiący lub zajęty pracami domowymi możesz nie zauważyć i nie usłyszeć, że ktoś wszedł do środka. Często też nie reagujesz sądząc, że to ktoś z domowników.
  • Reaguj na odgłos naciskanej klamki- sprawdzaj kto to robi i natychmiast informuj o takich sytuacjach Policję.
  • Dzwoń na Policję jeżeli zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu lub zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, przed blokiem lub na parkingu.
  • Uczulaj na takie zagrożenia swoich sąsiadów, zwłaszcza gdy w mieszkaniu zostają osoby starsze lub dzieci.
  • Poznaj swojego sąsiada. Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom, rozbojom i chuligaństwu. Porozmawiaj z Twoim sąsiadem o bezpieczeństwie w Waszym miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować „sąsiedzką czujność”
Source by [author_name]