Najniebezpieczniejsi przestępcy seksualni na celowniku Europolu – Wiadomości

Najniebezpieczniejsi przestępcy seksualni na celowniku Europolu

Data publikacji 27.10.2020

To się dzieje co dwie minuty. Średnio z taką częstotliwością policjanci w Europie przyjmują zawiadomienie o zgwałceniu, przemocy seksualnej lub molestowaniu. Każdy może stać się ofiarą seksualnej napaści, choć najczęściej są to kobiety i dzieci. Uruchomiona właśnie w 19 krajach Europy kampania medialna, ma zwrócić uwagę na sprawców brutalnych napaści seksualnych. Liczymy na pomoc obywateli.


Organy ścigania z Polski, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Dani, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Łotwy, Luksemburga, Malty, Niemiec, Rumunii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz z Włoch włączają się w te działania.


Na stronie internetowej EU Most Wanted zamieszczono dane 19 ukrywających się podejrzanych lub skazanych za przestępstwa seksualne. To osoby będące w szczególnym zainteresowaniu organów ścigania. W ciągu najbliższych tygodni ich wizerunki będą publikowane na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Kampania będzie też promowana w różnych kanałach medialnych, tak aby jak największa liczba osób odwiedziła stronę eumostwanted.eu


Nie ma czasu do stracenia, pomóż nam złapać ściganych!


Kiedy czytasz ten tekst, gdzieś w Europie zgłaszane jest kolejne przestępstwo seksualne. Nie marnujmy więcej czasu!


Jeżeli rozpoznajesz któregokolwiek z tych seksualnych napastników, możesz pomóc Europie stać się bezpieczniejszą. Wszelkie informacje, jakie nam przekażesz, zostaną anonimowo przesłane bezpośrednio do państw ścigających przestępców.


Takie wskazówki w przeszłości okazywały się być nieocenione. Od momentu uruchomienia projektu w 2016 roku, zatrzymano 91 osób, których dane i wizerunki były publikowane. W 33 przypadkach był to efekt informacji przekazanych śledczym bezpośrednio przez stronę internetową eumostwanted.eu


Kampania Europe’s Most Wanted została zainicjowana przez European Network of Fugitive Active Search Teams (ENFAST) – europejską sieć zespołów poszukiwań, której członkiem jest także polska Policja. Biuro kontaktowe znajduje się w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP. Wspólne działania wspierane są przez Europol. Członkowie ENFAST specjalizują się w namierzaniu ukrywających się podejrzanych lub skazanych za poważne przestępstwa, lub są poszukiwani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.


(KGP)


plakat wersja dostępna cyfrowo znajduje się poniżej w załączniku
Source by [author_name]