Mundurowi z Dąbrowy Górniczej wśród policyjnych pielgrzymów na XVIII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego – Wiadomości

Mundurowi z Dąbrowy Górniczej wśród policyjnych pielgrzymów na XVIII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego

Data publikacji 30.09.2019

W Częstochowskich XVIII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego uczestniczyli również policjanci z Dąbrowy Górniczej na czele z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej mł. insp. Piotrem Uwijała. Wśród policyjnych pielgrzymów z Dąbrowy Górniczej na Jasnej Górze znalazł się również poczet sztandarowy z dąbrowskiego garnizonu.

XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego wpisały się w obchody 100.rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystej Mszy Świętej na Jasnej Górze udział wzięli Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży oraz przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z całego kraju z Komendantem Głównym Policji gen. insp. Jarosławem Szymczykiem na czele. Śląski garnizon policji reprezentował Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Justyński. Na uroczystościach w Częstochowie dąbrowski garnizon policji reprezentował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej mł. insp. Piotr Uwijała oraz poczet sztandarowy jednostki.


Source by [author_name]