Moje Bezpieczne (?) Dziecko: Od stereotypu… do mowy nienawiści – konferencja w dąbrowskim urzędzie miejskim – Wiadomości

Moje Bezpieczne (?) Dziecko: Od stereotypu… do mowy nienawiści – konferencja w dąbrowskim urzędzie miejskim

Data publikacji 04.12.2019

Od stereotypu… do mowy nienawiści”, to kolejna odsłona kampanii śląskiej Policji „Moje Bezpieczne (?) Dziecko” przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym „Metis”. W dąbrowskim magistracie odbyła się konferencja skierowana do pedagogów oraz nauczycieli z zagłębiowskich szkół. Wykłady poświęcone były zdarzeniom motywowanym nienawiścią i uprzedzeniami oraz wynikającymi z tego konsekwencjami i zagrożeniami dla dzieci i młodzieży.

Wczoraj w sali sesyjnej dąbrowskiego urzędu miejskiego odbyła się konferencja skierowana do pedagogów oraz nauczycieli zagłębiowskich szkół. Organizatorem spotkania był Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Regionalny Ośrodek Metodyczno – Edukacyjny „Metis” oraz Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej. Zasadniczym celem sympozjum jest ograniczenie najpoważniejszych zagrożeń dla najmłodszych, tak ze strony dorosłych, jak i samych rówieśników.


Adresatami wczorajszego wydarzenia byli nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy pracującyc na co dzień z uczniami klas podstawowych ze szkół w Dąbrowie Górniczej i Zagłębiu.


Podczas konferencji obszar tematyczny poświęcony był zagadnieniom związanym ze zdarzeniami motywowanymi nienawiścią i uprzedzeniami oraz wynikającymi z tego konsekwencjami i zagrożeniami dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Omówiono także aspekty prawne obrazujące skalę zjawiska, karalność oraz rozpoznawanie wykorzystania i podejmowanie działań wpływających na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych.


Ładowanie odtwarzacza…


Source by [author_name]