Majówka przed nami – pamiętajmy o bezpieczeństwie – Wiadomości

Majówka przed nami – pamiętajmy o bezpieczeństwie

Data publikacji 30.04.2021

Przed nami weekend majowy. Większość z nas pragnie gdzieś wyjechać i odpocząć, jednak realizacja takich planów po raz kolejny jest utrudniona. Ograniczenia sanitarne dotyczące obiektów noclegowych, hoteli oraz lokali gastronomicznych i rekreacyjnych zostały bowiem przedłużone. Można swobodnie się przemieszczać, dlatego wybierając się w plener, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Wypoczynek powinien odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych!

  • Przed rozpoczęciem wypoczynku pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszego dobytku, mieszkania czy domu.

Należy sprawdzić zamknięcia wszystkich drzwi i okien, również tych balkonowych, piwnicznych i dachowych. Takie środki ostrożności powinniśmy zachowywać również wtedy, gdy spędzamy czas we własnych domach.


  • Właściciele działek już rozpoczęli prace lub też rekreacyjnie spędzają czas na swoich ogródkach działkowych.

Pamiętajmy, by nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych rzeczy (pieniędzy, dokumentów, telefonów, kluczy do mieszkania), kiedy zajmiemy się pracami ogrodniczymi bądź porządkami – to właśnie w tym czasie mogą pojawić się tam złodzieje czy wandale. Nie zapominajmy o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia!


  • Zawsze warto zadbać również o kontakt ze swoimi sąsiadami.

Ich reakcja na każdą ,,dziwną sytuację”, pojawiające się nieznajome osoby, pojazdy, które parkują obok ma duży wpływ na wzajemne bezpieczeństwo.


  • Podczas spacerów i wycieczek przestrzegajmy obowiązujących zaleceń.

Unikajmy dużych skupisk ludzkich. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu dystansu pomiędzy osobami. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas z przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszej nowej codzienności. Na ulicach Dąbrowy Górniczej nad szeroko rozumianym bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów będzie czuwać większa liczba patroli.


  • Nie zapominajmy także o zachowaniu ostrożności i rozwagi na drogach.

Aby nasza podróż upłynęła szczęśliwie dostosujmy prędkość do warunków drogowych i przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń ładna pogoda nie może uśpić naszej uwagi i czujności. Wybierając się w trasę bądźmy wypoczęci i skoncentrowani. Dobra pogoda sprzyja większej ilości rowerzystów i motocyklistów na drogach. Zachowajmy szczególną ostrożność i nie zapominajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.Source by [author_name]