Lekcje on-line z policyjnym profilaktykiem – Wiadomości

Lekcje on-line z policyjnym profilaktykiem

Data publikacji 12.04.2021

W miniony piątek nasz profilaktyk spotkał się z uczniami klasy licealnej w dość nietypowy sposób. Policjant, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zgodnie z zalecanymi ograniczeniami związanymi z pandemią, postanowił odwiedzić jedną z dąbrowskich szkół i przeprowadzić zajęcia on-line.

W dniu 09.04.2021 r. asp. Damian Korczyński rozpoczął 2 tygodniowy cykl zajęć profilaktycznych on-line z młodzieżą klas szkół średnich. Punktualnie o godz. 9:50 na ekranach monitorów uczniów jednej z klas II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej pojawił się policjant z naszej komendy. W czasie zajęć promował szeroko rozumiane zasady bezpieczeństwa. Tym razem uczniowie klasy licealnej mieli okazję skorzystać z rad mundurowego oraz dowiedzieć się jak postępować, aby nie wejść w konflikt z prawem, jak bezpiecznie poruszać się w sieci internetowej. Nie zapomniano również wspomnieć o substancjach psychoaktywnych, skutkach ich zażywania i posiadania.


Tematem przewodnim wirtualnych lekcji z młodzieżą była tematyka dotycząca odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Policjant wyjaśnił im między innymi, czym jest demoralizacja i jak się przejawia. Kiedy nieletni może odpowiadać karnie za swoje czyny. Co dzieje się z osobą, która nie stosuje się do przyjętych w społeczeństwie norm oraz łamie obowiązujące przepisy prawa. Jak się okazało, temat ten wzbudził w uczniach ogromne zainteresowanie. Padło wiele pytań, pojawiło się wiele wątpliwości, które mundurowy mógł na „gorąco” w rozmowie z uczniami rozwiązać.Source by [author_name]