Kryminalni zatrzymali podpalacza – Wiadomości

Kryminalni zatrzymali podpalacza

Data publikacji 07.03.2021

Praca operacyjna policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który w lutym tego roku podłożył ogień w jednym z mieszkań w bloku socjalnym. To nie jedyne, za co odpowie… Grozi mu nawet 10 lat za kratkami.

Do podpalenia mieszkania w jednym z bloków socjalnych na terenie naszego miasta doszło 10 lutego tego roku. 36-letni mężczyzna podpalił wersalkę i inne przedmioty codziennego użytku i uciekł z mieszkania. Wtedy to ewakuowano 22 mieszkańców budynku. Kryminalni dąbrowskiej komendy prowadzili wzmożone działania celem odnalezienia piromana. Sprawca skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, z uwagi na to, że nie było to jedyne przestępstwo, za które miał odpowiedzieć. Wytężona praca operacyjna policjantów doprowadziła do zatrzymania podpalacza. Dzięki działaniu śledczych naszej komendy mężczyzna odpowie także za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu właścicielki tegoż mieszkania, do którego doszło w lipcu 2020 roku. Wtedy to oblał wrzątkiem z czajnika nieszczęsną kobietę, powodując jej stałe okaleczenie. Podejrzany został przewieziony do policyjnego aresztu.

Mężczyzna, wcześniej wielokrotnie notowany za konflikty z prawem tym razem usłyszał dwa zarzuty. Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu innych osób, za co grozi do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie postanowi sąd, który na chwilę obecną zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dąbrowianina na okres 3 miesięcy.Source by [author_name]