Kolejny cios w przestępczość narkotykową – Wiadomości

Kolejny cios w przestępczość narkotykową

Data publikacji 23.02.2021

W weekend dąbrowscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców tego miasta, którzy odpowiedzą za posiadanie dużej ilości narkotyków. Jeden z nich podczas czynności służbowych zaatakował stróża prawa. Mężczyznom grozi nawet do 10 lat więzienia.

Kryminalni z dąbrowskiej komendy zatrzymali 2 mężczyzn, których podejrzewali o przestępstwa narkotykowe. Pierwszego z nich policjanci namierzyli na jednym z dąbrowskich osiedli. W toku przeszukania mieszkania i pomieszczeń zajmowanych przez 22-latka, stróże prawa znaleźli sporą ilość środków odurzających. Łącznie policjanci przechwycili blisko 700 działek marihuany.
Jeszcze tego samego dnia kryminalni namierzyli drugiego z mężczyzn. 26-latek na widok policjantów stał się agresywny i zaatakował jednego z nich, próbując za wszelką cenę uniknąć spotkania. Jak się okazało, dąbrowianin przechowywał w swoim mieszkaniu znaczną ilość narkotyków. Kryminalni znaleźli u niego ponad 600 porcji amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
Przejęte przez policjantów narkotyki nie trafią na rynek, a obaj mężczyźni już kilka godzin po zatrzymaniu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Śledczy przedstawili im zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, 26-latek odpowie dodatkowo za napaść na policjantów. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.
Source by [author_name]