Kolejny cios w przestępczość narkotykową – Wiadomości

Kolejny cios w przestępczość narkotykową

Data publikacji 15.03.2021

Kryminalni z dąbrowskiej komendy wpadli na trop 30-letniego mężczyzny, który posiadał narkotyki. Policjanci przechwycili środki odurzające, z których można było przygotować blisko 8 tysięcy porcji dilerskich. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Codzienna praca dąbrowskich policjantów polega na zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom całego miasta. Jednym z aspektów tej pracy jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Między innymi tym zajmują się stróże prawa z dąbrowskiego Wydziału Kryminalnego.
W sobotnie popołudnie stróże prawa zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo narkotykowe. Nie mylili się – ich przypuszczenia okazały się słuszne. 30-letni mężczyzna ukrywał narkotyki w wynajmowanym mieszkaniu oraz garażu w Będzinie. Stróże prawa przejęli blisko 6500 porcji amfetaminy, ponad 1300 porcji metaamfetaminy i 4 działki suszu marihuany. Towar został zabezpieczony przez kryminalnych i trafi do badań, a mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.


Zebrany przez dąbrowskich śledczych materiał dowodowy w tej sprawie wystarczył, aby przedstawić mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.Source by [author_name]