Kolejne uderzenie w dąbrowski narkobiznes – Wiadomości

Kolejne uderzenie w dąbrowski narkobiznes

Data publikacji 14.10.2020

W ręce dąbrowskich stróżów prawa wpadł 25-letni mieszkaniec naszego miasta. Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny zabezpieczyli ponad 421 porcji dilerskich amfetaminy, 36 sztuk tabletek ecstasy oraz 300 działek suszu o zapachu marihuany. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

W poniedziałek dąbrowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, wspólnie z kryminalnymi z dąbrowskiej komendy przejęli ponad 421 porcji amfetaminy i 36 sztuk tabletek ecstasy oraz 300 działek suszu o zapachu marihuany w mieszkaniu przy ulicy 3 Maja. W sprawie zatrzymano 25-letniego mieszkańca Dąbrowy. Mężczyzna przyznał się już do posiadania narkotyków. Dąbrowianin trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.


Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy są w posiadaniu lub też zamierzają kupować środki psychoaktywne o konsekwencjach prawnych takiego postępowania. Śledczy nieustannie śledzą rynek narkobiznesu i walczą z tym przestępczym procederem.


 


Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani osobie posiadającej nawet niewielkie ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat więzienia. W przypadku posiadania znacznej ilości takich substancji, sprawca może ponieść karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi osobie, która udostępnia narkotyki innym osobom.
Source by [author_name]