Kolejne narkotyki zdjęte z dąbrowskiego rynku – Wiadomości

Kolejne narkotyki zdjęte z dąbrowskiego rynku

Data publikacji 04.02.2020

Policjanci z Dąbrowy Górniczej ciągle walczą z narkotykowym biznesem na terenie miasta. W ubiegłym roku funkcjonariusze zdjęli z dąbrowskiego „czarnego rynku” prawie 40 tyś. porcji różnych narkotyków. Od początku 2020 roku do obrotu nie trafiło już ponad 7 tyś. działek dilerskich różnych środków odurzających i psychotropowych.

Niemal codziennie stróże prawa z Dąbrowy Górniczej przejmują zabronione środki psychoaktywne i zatrzymują ich posiadaczy. Wczoraj wieczorem około godz. 18.00 na ul. Majakowskiego w trakcie rutynowej kontroli w ręce wywiadowców prewencji wpadł 31-latek, który posiadał przy sobie tabletki extasy. W tym roku policjanci zdjęli z nielegalnego rynku na terenie Dąbrowy Górniczej 52 tabletki extasy i 23 listki LSD razem z zabezpieczoną już amfetaminą i marihuaną to ponad 7 tys. działek dilerskich.


Przypominamy i ostrzegamy:


Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10 pozbawienia wolności

Source by [author_name]