Jak znaleźć taniego hosta z wszystkimi potrzebnymi funkcjami

Jako webmaster zawsze starasz się utrzymać koszty hostingu na jak najniższym poziomie. Chcesz znaleźć taniego hosta, ale chcesz również znaleźć hosta, który jest niezawodny i oferuje usługi i funkcje, których potrzebujesz na swoich stronach.

Różne typy witryn wymagają różnych funkcji. Te różne wymagania mogą czasami oznaczać, że funkcje, których potrzebujesz, mogą okazać się kosztowne. Niektóre typy witryn, takie jak witryny proxy sieci Web, hosty obrazów i witryny strumieniowego przesyłania wideo, mogą korzystać z dużej przepustowości, a niektóre wymagają dużej mocy obliczeniowej. Inne typy witryn, takie jak te składające się z kilku płaskich plików HTML, nie będą potrzebować tak potężnego serwera.

Najpierw musisz wziąć pod uwagę typy witryn, które chcesz hostować. Będą specjalne wymagania dla twoich stron, takie jak bazy danych, strumieniowe wideo lub języki programowania po stronie serwera, takie jak PHP.

Istnieje wiele hostów, które oferują wiele funkcji w standardzie, takich jak panel sterowania, bazy danych MySQL, PHP, adresy e-mail, dodawanie domen i różne skrypty instalacyjne z jednym kliknięciem. Inne funkcje zwykle różnią się w zależności od kosztów, takich jak miejsce na dysku i przepustowość.

Jeśli chcesz znaleźć tańszego hosta, musisz zoptymalizować wymagania swojej witryny za pomocą różnych firm hostingowych. Na przykład, jeśli masz witrynę z pół tuzina stron zawierających jakiś tekst i kilka zdjęć, nie będziesz mieć bardzo wymagającej strony. Możesz otrzymać podstawowy pakiet hostingowy bez dzwonków i gwizdków, aby obniżyć koszty.

Zazwyczaj webmasterzy mają więcej niż jedną stronę, która musi być hostowana. Przy niektórych pakietach hostingowych możesz hostować wiele stron internetowych, co oznacza, że ​​możesz zaoszczędzić pieniądze na wielu kontach hostingowych i utrzymywać wszystkie witryny w jednym miejscu. Możesz to zrobić za pomocą konta hostingowego sprzedawcy, które umożliwia hostowanie wielu oddzielnych witryn na jednym koncie hostingowym. Zazwyczaj są to konta, które zawierają oprogramowanie do zarządzania, takie jak Web Hosting Manager. WHM zwykle sprawia, że ​​konto hostingowe jest droższe, więc jeśli nie musisz całkowicie oddzielać każdej witryny, możesz zamiast tego uzyskać pakiet hostingowy, który umożliwia wielokrotne dodawanie domen. Pozwoli to zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, ponieważ nie będziesz musiał mieć WHM, który host musi zapłacić za licencję.