Jak zatrudnić niezależnego projektanta stron internetowych

Zatrudniając projektanta stron internetowych, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, takich jak wybór niezależnego projektanta lub agencji, czy projektant jest kreatywny, czy może zaprojektować tylko określone witryny. Jak więc dokonać wyboru? Na co należy zwracać uwagę przy zatrudnianiu niezależnego projektanta stron internetowych? Zasadniczo agencje projektowe są preferowane przez niezależnych projektantów, więc nie musisz się martwić o umiejętności każdego członka zespołu pracującego nad projektem. Ale agencje są drogie i dlatego niezależny projektant stron internetowych staje się dobrym wyborem.

Zanim zaczniesz szukać projektanta, musisz zdecydować, czego dokładnie chcesz lub czego oczekujesz od projektanta. Jest to konieczne, ponieważ pomoże ci zdecydować, jakiego typu projektanta potrzebujesz. Projektanci są różnych typów. Niektóre specjalizują się w określonej technologii, podczas gdy inne są dobre w określonym stylu wizualnym. Bardzo doświadczeni projektanci stworzyliby innowacyjne projekty w określonej technologii, a jednocześnie mieliby bardzo atrakcyjny i intuicyjny interfejs użytkownika. Rzadko można znaleźć takich projektantów, którzy mają również bardzo dobre umiejętności techniczne!

Wiele razy ludzie uważają projektanta stron internetowych i programistów internetowych za jedno i to samo. Różnica polega na tym, że jeśli chcesz sprawić, by coś działało na stronie, prawdopodobnie potrzebujesz programisty, a jeśli szukasz czegoś, co będzie wyglądać świetnie na stronie, to szukasz projektanta. Jeśli natkniesz się na kogoś, kto twierdzi, że może się rozwijać i projektować, dobrym pomysłem jest dochodzenie roszczenia od osób, które są ekspertami w tej technologii, zanim zaczniesz go zatrudniać.

Również przed zatrudnieniem niezależnego projektanta stron internetowych sprawdź jego portfolio. Dałoby to jasny obraz, czy projektant ma różne kreatywne projekty, czy wszystkie projekty są tylko klonami jednego z projektów. Oznacza to, że mają jeden podstawowy projekt, a wszystkie inne projekty są tylko niewielkimi zmianami w projekcie podstawowym. Patrząc na projekty w portfolio, możesz również zobaczyć, z jakiego rodzaju klientami współpracował niezależny projektant stron internetowych. Sprawdź także, czy projektant otrzymał rekomendacje od swoich klientów. Zaangażowanie w projekt i dotrzymywanie terminów należy również sprawdzić przed zatrudnieniem projektanta stron internetowych.

Strategię płatności można omówić na samym etapie początkowym. Stałą kwotę można wypłacić przed rozpoczęciem pracy, a pozostałą część płatności można dokonać pod koniec pracy.

Dobra umiejętność komunikacji u projektanta to dodatkowa zaleta. Pomaga utrzymać komunikację w zrozumiałym i łatwym dla siebie rozumieniu wymagań. Projektant powinien być w stanie wybrać twoje dane wejściowe i dodać je, aby uzyskać pożądany efekt.

Wadą zatrudniania agencji jest to, że marnuje się dużo czasu na kontakt z nimi, otrzymanie odpowiedzi i podpisanie umowy. Z drugiej strony, gdy tylko skontaktujesz się z freelancerem za pośrednictwem jego strony internetowej, otrzymasz odpowiedź w ciągu kilku godzin. Z niezależnymi negocjatorami w sprawie ceny również umiejętność, którą musisz mieć. W zależności od umiejętności negocjacyjnych możesz uzyskać dobrą cenę, zwłaszcza z freelancerem, a nie agencją.