Jak można złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie Google

Prośba o ponowne rozpatrzenie Google może zostać wysłana, gdy Twoja witryna jest ograniczona w indeksie Google z powodu otrzymania powiadomienia o nienaturalnych linkach. Przesyłając prośbę o ponowne rozpatrzenie Google, Google ponownie zindeksuje Twoją witrynę i pojawi się w rankingu SERP, jeśli prośba została zaakceptowana przez Google.

Oto kroki, które należy wykonać w związku z prośbą o ponowne rozpatrzenie Google.

Przeczytaj dokładnie wskazówki Google dla webmasterów

Przed przesłaniem prośby o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia do Google wymagana jest szczegółowa lektura i zrozumienie wskazówek Google dla webmasterów.

Oto niektóre z najważniejszych kwestii, które są uznawane za niezgodne z praktykami dla webmasterów:

  • Liczne wymiany linków

  • Linki do stron o niskiej jakości z domeny Twojej witryny

  • Linki, które są osadzone w widżetach

  • Łącza, które znajdują się w stopkach w wielu witrynach

Zmodyfikuj swoją witrynę, aby była zgodna ze wskazówkami dla webmasterów

Poprzez modyfikację strony internetowej, aby była zgodna ze wskazówkami dla webmasterów, firmy zwiększają szanse na ponowną indeksację w wyszukiwarkach Google, co znacznie pomoże im poprawić popularność linków i uzyskać lepsze rankingi wyszukiwarek w przyszłości. .

Weryfikacja witryny musi zostać przeprowadzona na forum Google dla webmasterów

Właściciele witryn będą musieli przeprowadzić weryfikację witryny na forum Google dla webmasterów.

W celu weryfikacji witryny,

  • Przejdź do "Żądania ponownego rozpatrzenia"

  • Wypełnij dostarczony formularz

Wyraźnie wyjaśnij kroki, które podjąłeś, aby Twoja strona internetowa mogła zostać ponownie rozpatrzona

Właściciele witryn będą musieli jasno wyjaśnić, jakie kroki podjęli, aby witryna mogła zostać ponownie rozpatrzona. Musisz pamiętać, że podane przez Ciebie powody zostaną odczytane przez przedstawiciela Google, który będzie odpowiedzialny za te prośby o ponowne rozpatrzenie. Bądź więc szczery, dokładny i kompletny w dostarczanych informacjach o środkach, które podjąłeś, aby strona internetowa mogła zostać ponownie rozpatrzona. Zmiany muszą być bardzo dokładnie udokumentowane poprzez udostępnienie zrzutów ekranu, linków do arkusza kalkulacyjnego Google itp., Aby przekonać ich o zmianach, które faktycznie wprowadziłeś. Upewnij się, że podajesz im prawidłowe informacje, ponieważ Google ma wszystkie sposoby sprawdzenia, czy Twoja witryna faktycznie spełnia ich wytyczne, czy nie. Unikaj wysyłania wielu postów z tym samym żądaniem, chyba że pojawią się nowe informacje o zmianach, które właściciel strony chciałby im udostępnić.

Zaczekaj na odpowiedź

Właściciele witryn będą musieli poczekać co najmniej dwa tygodnie, aby otrzymać odpowiedź od Google w sprawie przesłanego przez nich wniosku o ponowne rozpatrzenie, jako sposobu na ponowne indeksowanie witryny w wyszukiwarkach Google w celu uzyskania lepszej pozycji w rankingu.

Wniosek

Wymienione powyżej kroki muszą być jasno określone jako sposób na wysłanie prośby o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia Google przez właścicieli witryn, których witryna została ograniczona w wyszukiwarkach Google z powodu otrzymania powiadomienia o nienaturalnych linkach, jeśli takie istnieją.