Jak kupować i sprzedawać strony internetowe dla początkujących

Naprawdę nie ma tajemnicy, jak kupować i sprzedawać strony internetowe i zarabiać pieniądze z domu. Jako webmaster lub strona internetowa flipper, Twoim głównym zadaniem będzie znalezienie odpowiedniego nabywcy, który z chęcią kupi Twoją witrynę lub blog, a wkrótce wyjaśnię, jak to zrobisz. Jednak poza tym artykułem powinieneś dalej inwestować w swoją wiedzę, jeśli chcesz być na szczycie gry jako flipper dla początkujących, aby zrozumieć oszustwa związane z zarabianiem pieniędzy na stronach internetowych dla zysku w Internecie.

Ustaw budżet dla swojej firmy

Aby rozpocząć przeglądanie stron internetowych, musisz ustawić budżet, aby kupić pierwszą stronę internetową do sprzedaży. Będzie to w dużym stopniu zależało od głębokiej kieszeni i poziomu, na którym jesteś gotów operować jako strona internetowa. Możesz zacząć kupować i sprzedawać strony internetowe za jedyne 500 $ lub nawet 250 000 $ i więcej. To zależy od Ciebie!

Jeśli jednak nie masz żadnych pieniędzy na rozpoczęcie działalności, ale masz wystarczająco dużo czasu, aby rozpocząć i prowadzić biznes online z zyskiem, możesz zbudować witrynę od podstaw i ją także przerzucić. Ale musisz zrozumieć, że skonfigurowanie dobrze zoptymalizowanej usługi internetowej, regularne tworzenie i publikowanie treści zajmie Ci trochę czasu, otrzymasz darmowy, ukierunkowany ruch na stronę, zbudujesz linki zwrotne do rangi docelowych słów kluczowych w SERP i zaczniesz zarabiać pieniądze twoja strona zanim w końcu odwrócisz ją dla zysku.

Innymi słowy, inwestujesz pieniądze na zakup witryny lub bloga, który już zarabia dla obecnego webmastera, abyś mógł później odsprzedać lub zainwestować czas, aby założyć stronę od podstaw. W tym drugim przypadku potrzebujesz silnych umiejętności marketingu internetowego, aby zbudować rentowny biznes online, aby sprzedawać od podstaw i osiągać zysk.

Wybierz typ strony internetowej, którą chcesz kupić lub zbudować

W zależności od tego, co Cię interesuje, możesz kupić stronę internetową lub blog dowolnego typu i opisu. Istnieją witryny Google AdSense zarabiające, witryny na forum, witryny członkowskie, witryny sprzedaży e-booków, witryny e-commerce pod klucz i ustalone, itd., Które są dostępne na rynku aukcyjnym.

Możesz przeprowadzić due diligence na dowolnym blogu lub stronie internetowej, która Cię interesuje, aby zobaczyć możliwość zakupu, która zwykle odbywa się w drodze przetargu konkurencyjnego. Dobrym miejscem do rozpoczęcia zakupu stron internetowych jest Flippa.com zarówno dla początkujących, jak i ustalonych stron internetowych.

Ale jeśli budujesz stronę od podstaw, oznacza to, że przeprowadzisz badania rynku i słów kluczowych, analizę rynku i ocenę docelowych słów kluczowych, zarejestrujesz nazwę domeny i kupisz hosting, skonfigurujesz swoją stronę na blogu, wypromujesz swoją stronę i zbudujesz linki wsteczne do uszereguj swoją witrynę pod kątem fraz długich. Tak, cała praca polega na stworzeniu strony internetowej, która zainteresuje wielu potencjalnych nabywców. Potrzebne są również silne umiejętności marketingu internetowego, aby przodować w odwracaniu stron internetowych.

Ile jest warta moja witryna?

Aby Twoje oczekiwania nie były zbyt wysokie, a nawet nie zmieniały się, gdy sprzedajesz swoją stronę w ramach transakcji z długimi ramionami, musisz określić liczbę sprzedanych witryn lub blogów na otwartym rynku w oparciu o weryfikowalną stronę internetową. kryteria wyceny.

Abyś wiedział, ile jest warta Twoja witryna, musisz prowadzić ewidencję działań swojej witryny na długo przed sprzedażą, która będzie zawierać źródła ruchu, dochody witryny i zyski netto, koszty i czas na utrzymanie strona internetowa i tak dalej.

Łatwym sposobem na wycenę strony internetowej jest wykorzystanie wielokrotności miesięcznych zysków netto. Na przykład, jeśli twoja usługa internetowa przynosi obecnie zysk netto w wysokości 500 USD miesięcznie przez co najmniej 3 miesiące, możesz spodziewać się odwrócenia tej witryny między 2500 a 5000 USD, tj. 500 razy 5 lub 10 miesięcy zysku netto wypłaconego w zaliczka jako sprzedawca.

Ile jest warta moja witryna? Powyższy przykład to tylko jedna z metod wyceny witryny, zwłaszcza gdy już zarabia ona na właścicielu. Możesz także skorzystać z modelu kosztu kliknięcia (CPC) i pomnożyć go przez liczbę miesięcznych unikalnych użytkowników, których witryna otrzymuje dla głównej frazy kluczowej, aby określić, ile sprzedać w witrynie, jeśli w tej chwili nie zarabia w Internecie. Ale ta metoda jest wysoce subiektywna. Podsumowując, wartość Twojej witryny jest taka, jak bardzo potencjalny nabywca jest skłonny i jest w stanie za nią zapłacić.

Gdzie i jak sprzedawać swoją stronę internetową

Gdzie i jak sprzedawać swoją stronę w Internecie, być może będziesz musiał zbadać kilka metod, aby odnieść sukces. Najpopularniejszą metodą jest wystawienie witryny na sprzedaż na rynkach aukcyjnych i rynkach wtórnych domen.

Możesz zaoferować swoją stronę internetową do sprzedaży na liście subskrybentów, jeśli ją posiadasz. Co więcej, możesz utworzyć stronę internetową na swojej stronie, podając szczegóły dotyczące zamiaru sprzedaży i pozostawienia informacji kontaktowych potencjalnym nabywcom, aby mogli się z tobą skontaktować. Naprawdę chodzi o kreatywność przy próbie sprzedaży strony internetowej na rynku docelowym poza aukcjami publicznymi.

Nie ma sztywnych zasad, jak kupować i sprzedawać strony internetowe. Najszybszym sposobem zarabiania pieniędzy na stronach internetowych jest rozpoczęcie dochodowego biznesu online, który można sprzedawać.