Interwencja policjantów i służb sanitarnych. Dąbrowski pub otwarty pomimo obostrzeń – Wiadomości

Interwencja policjantów i służb sanitarnych. Dąbrowski pub otwarty pomimo obostrzeń

Data publikacji 24.01.2021

Dąbrowscy policjanci wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęli interwencję w lokalu, którzy zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami powinien być zamknięty. Tymczasem w pubie byli klienci. Policjanci wraz ze służbami sanitarnymi będą prowadzić dalsze postępowania w tej sprawie. Materiały z działań zostaną przesłane do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej.

Policjanci dąbrowskiej komendy, wraz ze służbami sanitarnymi, podjęli interwencję w sobotę po 20.00 w jednym z pubów w centrum miasta. W klubie, pomimo obowiązujących obostrzeń, byli klienci. W sumie w lokalu znajdowało się ponad 100 osób. Policjanci będą w tej sprawie prowadzić dalsze postępowania. Służby sanitarne posiadają natomiast uprawnienia i narzędzia do dyscyplinowania właścicieli, którzy swoim postępowaniem naruszają obowiązujące przepisy, narażając w ten sposób na rozprzestrzenianie się epidemii. Materiały dotyczące tej sprawy zostaną przesłane do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej.


Policjanci, wraz z Państwową Inspekcją Sanitarną, będą reagowali na wszelkie informacje, które dotyczą łamania obowiązujących obostrzeń. Służby kontrolują obiekty, które powinny pozostawać zamknięte lub ich działalność jest ograniczona. Jeśli na miejscu zostaną rażąco naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, przedstawiciele inspekcji mają możliwość nałożenia kary w wysokości nawet 30 tysięcy złotych. W każdej takiej sytuacji policjanci będą udzielać inspektorom wsparcia. Obowiązujące obostrzenia dotyczą wielu branż i dziedzin życia. Zawieszone jest między innymi działalność kin, teatrów i innych placówek kultury. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Każdy ma także obowiązek zasłaniania ust i nosa. W prywatnych spotkaniach i imprezach mogą uczestniczyć domownicy i 5 zaproszonych osób. Obowiązuje całkowity zakaz organizacji wesel, komunii i innych przyjęć okolicznościowych. Kluby nocne, dyskoteki pozostają zamknięte.Source by [author_name]