Internetowe koszty dla webmasterów – czy warto outsourcować zarządzanie stroną internetową?

Koszt Webmastera

Jeśli masz stronę internetową i rozważasz wynajęcie kogoś do zarządzania tą witryną, musisz wziąć pod uwagę koszt zatrudnienia webmastera. W porównaniu do kosztów zatrudniania pracowników zatrudnionych w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu, outsourcing zarządzania witryną do profesjonalnego webmastera może mieć dużo więcej sensu.

Ile kosztuje webmaster?

To trochę obciążone pytanie. Odpowiedź jest tak prosta, jak jest skomplikowana … to zależy! Każda witryna ma inne potrzeby związane z zarządzaniem, dlatego koszty zarządzania nią będą różne w zależności od witryny.

Webmasterzy pobierają również różne opłaty. Niektórzy opierają ją na standardowej opłacie godzinowej, podczas gdy inni oferują miesięczne lub roczne pakiety. Możesz zobaczyć ceny w sieci od 10 USD za godzinę dla międzynarodowego webmastera do kilku tysięcy miesięcznie dla profesjonalnego webmastera, który koncentruje się tylko na kilku klientach.

Należy pamiętać, że na tym rynku naprawdę dostajesz to, za co płacisz w webmasterach. Przy cenie 10 USD za godzinę najprawdopodobniej rozważasz kogoś za granicą, który pracuje w innej strefie czasowej, oferuje tylko kilka opcji zarządzania i zarządza setką lub więcej klientów naraz. Przy kilku tysiącach dolarów miesięcznie, powinieneś spodziewać się dedykowanego webmastera z kilkoma innymi klientami i szerokim zakresem usług.

Outsourcing Vs. Bezpośrednie zatrudnienie

Jednym z czynników jest to, czy zlecić lub zlecić na zewnątrz. Tutaj różnica kosztów może być jeszcze większa. Spójrzmy na przykład …

Według Salary.com, średnia pensja dla webmastera może wynosić od 45 000 $ do ponad 105 000 $ rocznie, w zależności od lokalizacji i doświadczenia. Dodaj do tego koszty świadczeń pracowniczych, takich jak ubezpieczenie i emerytura, oraz dodatkowe podatki wymagane na ubezpieczenie społeczne i bezrobocie, a także możesz zobaczyć, jak naprawdę mogą one kosztować!

Jeśli outsourcing do profesjonalnego webmastera może wynosić od 10 $ za godzinę do kilku tysięcy miesięcznie, możesz zobaczyć roczne koszty od poniżej 1000 $ do 30-40 000 $ rocznie, w zależności od Twoich potrzeb, usług oferowanych przez webmastera i liczba klientów, z którymi webmaster współpracuje. Im bardziej webmaster pobiera opłaty, powinni oferować więcej opcji i pracować z mniejszą liczbą klientów, zapewniając Ci bardziej ekskluzywną uwagę.

John, z Widgets Galore, szuka kogoś do zarządzania stroną swojej firmy. Potrzebują menedżera strony, aby co tydzień aktualizować treści, optymalizować ich zawartość i aktualizować oprogramowanie. Dodawanie treści społecznościowych i e-mail marketingu byłoby drugorzędne, jeśli ich budżet może sobie z tym poradzić. Wykonując pewne badania, John znalazł profesjonalnego webmastera, który pracuje tylko z niewielką liczbą klientów, których koszt miesięczny wynosi około 600 USD, aby zaspokoić wszystkie ich potrzeby. Wykonując jakąś prostą matematykę, roczny koszt tego webmastera wynosiłby firmę John tylko 7 200 USD rocznie, znacznie mniej niż zatrudnienie pracownika na pełny etat, a nawet pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze godzin. Biorąc pod uwagę zasadniczą różnicę w kosztach, powinieneś poważnie rozważyć usługę webmastera dotyczącą zatrudniania pracownika do zarządzania witryną organizacji.