”Etap odpowiedzialności” – kontrole dąbrowskich marketów – Wiadomości

”Etap odpowiedzialności” – kontrole dąbrowskich marketów

Data publikacji 07.12.2020

Dąbrowska Policja wspólnie ze służbami sanitarnymi kontrolują miejsca, gdzie robimy zakupy, w szczególności duże centra handlowe. Pamiętajmy, że najlepszą formą walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2 i jej skutkami, pozostaje dystans społeczny. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych.

Każdego dnia dąbrowscy policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się Covid-19. Stróże prawa zwracają szczególną uwagę na kwestię zasłaniania ust i nosa. Ponadto codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną i izolacją.


Od 28 listopada 2020 r. pod szczególnym reżimem sanitarnym ponownie zostały otwarte galerie i centra handlowe. Przebywające tam osoby mają obowiązek zasłaniania nosa i ust. W sklepach zostały także wprowadzone limity osób. Obostrzenia te mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nieprzestrzeganie ich może narazić na utratę zdrowia lub życia nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich i osoby trzecie. Dlatego też w trosce o zdrowie mieszkańców naszego miasta sukcesywnie policjanci sprawdzają, czy zasady mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa są przestrzegane także w centrach handlowych.

Podczas działań w dniach 03-06 grudnia w dwóch największych galeriach handlowych naszego miasta dokonano kontroli 25 placówek. Mundurowi wraz z pracownikami inspekcji sanitarnej sprawdzali stoiska oraz sklepy. Zwrócono szczególną uwagę na to, czy obsługa i klienci odwiedzający te miejsca stosują się do obowiązujących przepisów. Można było zauważyć, że przebywające tam osoby odpowiedzialnie stosowały się do wprowadzonych obostrzeń. Działania te będą kontynuowane.


My sami stosując się do prostych zasad, możemy spowolnić narastającą ilość zakażeń, ochronić siebie i naszych bliskich.
Source by [author_name]