Dzięki dąbrowskim kryminalnym ponad 15 kg narkotyków nie trafi na rynek – Wiadomości

Dzięki dąbrowskim kryminalnym ponad 15 kg narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 02.03.2021

Dąbrowscy kryminalny zatrzymali mieszkańca województwa małopolskiego, podejrzewanego o uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Gdyby nie policjanci, którzy zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 15 kg narkotyków, sprawca na swoim przestępczym procederze mógłby zarobić nawet ponad 600 tysięcy złotych. Za przestępstwa, o które jest podejrzewany mężczyzna, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej od pewnego czasu podejrzewali, że w jednej z opuszczonych hal na terenie naszego miasta, może znajdować się nielegalna plantacja marihuany. Nie mylili się. Po wejściu do budynku znaleźli 194 sztuki nielegalnych roślin oraz ponad 1 kilogram gotowego narkotyku – marihuany. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli sprzęt służący do pielęgnacji konopi.


Stróże prawa ustalili, że osobą wynajmująca feralną halę jest mieszkaniec województwa małopolskiego. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania 27-letniego mężczyzny. W jego domu zabezpieczono 283 sztuki krzewów marihuany w różnej fazie dojrzewania, ponad 3 kilogramy suszu konopi oraz kolejny profesjonalny sprzęt do uprawy marihuany. Gdyby nie policjanci, którzy zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 15 kg narkotyków, sprawca na swoim przestępczym procederze mógłby zarobić nawet ponad 600 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia został przewieziony do policyjnego aresztu.


Za popełnienie czynów, o które jest podejrzany mężczyzna, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej został na 3 miesiące tymczasowo aresztowany.