Dyskusja na temat bezpieczeństwa dąbrowskich seniorów – Wiadomości

Dyskusja na temat bezpieczeństwa dąbrowskich seniorów

Data publikacji 22.02.2020

W filii nr 4 Biblioteki Miejskiej w Dąbrowie Górniczej odbyła się debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczyli mundurowi oraz seniorzy. W trakcie dyskusji omawiane były zagadnienia związane z bezpieczeństwem osób starszych. Policjanci zaprezentowali również działanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja Komenda”. Spotkanie stałą się również okazją przybliżenia roli i funkcji dzielnicowych w lokalnych społecznościach.

Podczas piątkowej dyskusji omówione zostały innowacyjne narzędzia, takie jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji zagrożeń, występujących w ich najbliższym otoczeniu, czy aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiająca kontakt z dzielnicowymi. Dzięki tym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych, ale i poznać potrzeby mieszkańców.


W drugiej części debaty rozpoczęła się dyskusja z uczestnikami spotkania na temat zaprezentowanych, przez policję rozwiązań. Część z uczestników słyszała już wcześniej o policyjnych narzędziach ułatwiających kontakt ze społeczeństwem, a część osób miała z nimi kontakt po raz pierwszy. Dlatego policjanci będą prowadzili kolejne dyskusje lub spotkania realizowane w formie ewaluacji, które pozwolą na podniesienie poziomu społecznej świadomości w tym obszarze.

Source by [author_name]