Dwa promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – Wiadomości

Dwa promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 07.03.2021

Zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna miał blisko 2 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Próbował uciekać przed policjantami. Jego podróż zakończyła się w areszcie.

Wywiadowcy dąbrowskiej komendy patrolowali okolice ulicy Łącznej, gdzie pod sklepem nocnym zauważyli samochód, którego kierowca na ich widok gwałtownie ruszył. Stróże prawa natychmiast zatrzymali do kontroli osobowego forda. Po podejściu do pojazdu wyczuli od kierującego silną woń alkoholu, dlatego przeprowadzili badanie alkomatem. Urządzenie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który został orzeczony przez sąd za poprzednie przypadki kierowania samochodem po alkoholu. Nasi wywiadowcy po raz kolejny wyeliminowali z dąbrowskich dróg nietrzeźwego kierowcę. W tym wypadku mężczyzna bardzo lekceważąco podchodzi do przepisów prawa z uwagi na to, że w przeszłości już czterokrotnie odbywał kare pozbawienia wolności za niestosowanie się do zakazu i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Dla kierującego fordem podróż zakończyła się w dąbrowskiej komendzie. Tutaj spędził noc. Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili mu zarzuty. Kierujący na podwójnym gazie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.Source by [author_name]