Definicja spamu

Spam może obniżyć Twoją witrynę szybciej niż pocisk, ale czym jest spam? Pierwotnie spam dotyczył niechcianych wiadomości e-mail. Wszyscy nienawidzimy ton e-maili, które codziennie otrzymujemy, próbując skłonić nas do zakupu, lub kliknij to. Nie mogę iść dzień bez kogoś, kto próbuje ukraść moje dane osobowe, aby dostać się na moje konto bankowe. Czy wszyscy inni dostają fałszywe wiadomości e-mail w systemie PayPal? Wyglądają tak jak e-maile paypal, ale zazwyczaj jeśli spojrzysz na linki, mają numery IP zamiast paypal.com w adresie. Oczywiście, listy z Nigerii, fałszywe wiadomości e-mail w usłudze PayPal i wiele innych, po prostu skrzywionych lub po prostu denerwujących e-maili, można wyraźnie zdefiniować jako spam. Oczywiście, potrzebne są subskrybowane biuletyny e-mailowe, które nie będą spamem. Uwielbiam otrzymywać codzienne biuletyny dla webmasterów. Są świetne, bo pomagają mi być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie tworzenia stron internetowych.

Innym rodzajem spamu, który w to wierzy lub nadal nie jest wykorzystywany przez webmasterów, jest ukryty tekst. To oczywiście zły pomysł. Wytyczne Google wyraźnie stwierdzają "Unikaj ukrytych tekstów lub ukrytych linków". Teraz, aby być uczciwym, trudno jest ukryć wszystkie ukryte linki w witrynie, jeśli używasz Microsoft FrontPage lub innych podobnych edytorów. Nowa wersja FrontPage w wersji 2003 zawiera podzielony ekran, co znacznie ułatwia pozbycie się ukrytego tekstu. Starsze wersje zwykle pozostawiają ukryte linki w kodzie HTML po usunięciu tekstu. Niedawno znalazłem mnóstwo ukrytych linków tekstowych wszędzie na moich stronach. Tak więc, jeśli masz ten problem, czuję twój ból.

Wszystko, co jest złym działaniem SEO, niekoniecznie jest spamem. To, że Google zmienia jutro swój algorytm, nie oznacza, że ​​wszystkie praktyki, które zostały zakazane, to w rzeczywistości spam. Czasami wydaje mi się, że wielu webmasterów zezwala wyszukiwarkom na dyktowanie tego, co nazywają spamem. Na przykład link do własnej witryny z innej witryny. Czy to spam? Niektórzy mogą powiedzieć, że próbujesz zmienić wyniki wyszukiwarki, a tym samym jesteś spammerem. Mam jednak prawo do reklamowania moich stron lub innych witryn na mojej własnej stronie internetowej. Obecnie z innych artykułów webmasterów iz tego, co widziałem osobiście, jeśli Twój tekst linku jest taki sam wszędzie, Google nie zezwoli na te słowa kluczowe. To położyło kres bomby Google, ale niefortunnym efektem ubocznym jest penalizacja webmasterów dodających link do ich własnych witryn z innej strony. Załóżmy na przykład, że mam witrynę poświęconą DVD z TV i inną z blogiem rozrywkowym. Bardzo proste jest wstawienie linku do pliku tekstowego za pomocą dodatku ssi lub innej podobnej metody, która może oznaczać, że blog o rozrywce łączy się z moją witryną blogu. W tym przykładzie wszystkie witryny są zapełniane od razu, dzięki czemu teraz każdy zainteresowany moją stroną z filmami DVD zamieścił małą reklamę na mojej stronie bloga. Google może ukarać witrynę bloga, a więc stracić trafienia z Google. Na szczęście, jak dotąd Yahoo nie zrobił tego kroku. Sądzę, że moglibyśmy winić facetów, którzy rozpoczęli bombardowanie Google, ale ja nie zgadzam się z Google w sprawie ich metody. Moim jedynym wyborem związanym z powrotem do siebie jest teraz zapomnieć o dodaniu standardowego linku w menu i umieścić link z powrotem do strony bloga po jednej stronie z innym tekstem linku i być może z linkami do różnych stron na blogu.

Teraz pop-upy do mnie należą do kategorii spamu. Wszystko, o co użytkownik nie prosi, takie jak wyskakujące okienko lub wiadomość e-mail, powinno zostać zakwalifikowane jako spam. Oczywiście nie ma żadnych kar za wyskakujące okienka z wyszukiwarek.

Google najwyraźniej teraz kieruje reklamy także na strony partnerskie. Z jednej strony, nie obwiniam Google'a o brak dokładnych duplikatów w wynikach wyszukiwania, ale ich podstawowe zasady powinny nadal obowiązywać. Wykupienie witryny tylko dlatego, że zawiera linki partnerskie, nie jest uczciwą praktyką. Ktoś, kto zajmuje miesiące, a może nawet lata czasu, aby stworzyć, utrzymywać i promować witrynę, zasługuje na zarabianie pieniędzy tak samo jak duże psy, o ile nie używają oni nieuczciwych praktyk. Co prowadzi mnie z powrotem do głównego punktu. Jaka jest definicja spamu? Oczywiście, próby zarobienia uczciwego dolara w sieci poprzez oferowanie linków partnerskich nie powinny być uważane za spam. Ale witryny próbujące promować jeden zestaw słów kluczowych i oferować coś innego na swojej stronie powinny być uważane za spamerów. To niechciana taktyka promocji i zwodnicze praktyki są teraz i zawsze będą prawdziwym spamem. Czy spam oferuje przegrupowanie produktów Amazon? Nie, nie, jeśli twój tag tytułu mówi o książkach, a ja znajduję książki na twojej stronie.