Dąbrowska komenda trzyma się założonego scenariusza – Wiadomości

Dąbrowska komenda trzyma się założonego scenariusza

Data publikacji 25.03.2021

Dzisiaj stróże prawa z dąbrowskiego garnizonu zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Zgodnie z planami polskiego rządu jako służby mundurowe, czyli grupa 1C. Pierwszych 28 policjantów dobrowolnie poddało się szczepieniu w myśl założenia: „że to od naszego zachowania zależy skala trzeciej fali koronawirusa w Polsce”.

Zgodnie z rządowym harmonogramem szczepień, w grupie 1c, znaleźli się między innymi policjanci. Nasi stróże prawa z chęcią skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Dzisiaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie został otwarty szpital tymczasowy, 28 naszych policjantów oraz 7 strażników miejskich z Dąbrowy Górniczej skorzystało z tego przywileju. O kwalifikacji do szczepień zdecydowali lekarze prowadzący oraz medycy tuż przed podaniem samej szczepionki. Każdy z naszych policjantów i strażników został przebadany. Na zakrytych maseczkami twarzach dąbrowskich mundurowych rysował się wielki uśmiech. Jak zgodnie stwierdzili, poddali się szczepieniu, by zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz ich bliskim z uwagi na podwyższone ryzyko zarażenia się, związane ze specyfiką pracy. Dzięki szczepieniu zwiększyli również poziom bezpieczeństwa ludzi, którym w codziennej służbie pomagają i wobec których niejednokrotnie podejmują interwencje.


Szacujemy, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla mundurowych już w maju, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia.


PRZYPOMINAMY


Wzrost liczby zachorowań jest spowodowany pojawieniem się nowych mutacji wirusa w naszym kraju oraz zmniejszeniem dyscypliny społecznej. Pamiętajmy, że wciąż obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. W dalszym ciągu apelujemy o przestrzeganie zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. To od naszego zachowania zależy skala 3 fali koronawirusa w Polsce. To dlatego również warto się zaszczepić.


 
Source by [author_name]