Dąbrowscy mundurowi apelują o bezpieczne powroty – Wiadomości

Dąbrowscy mundurowi apelują o bezpieczne powroty

Data publikacji 30.08.2019

Wakacje dobiegają końca. W ten weekend będą wzmożone powroty. Wszyscy mamy ten sam cel: bezpieczny powrót z wakacji. Bądźmy ostrożni! Niech wzmożona czujność i zdrowy rozsądek towarzyszą nam podczas drogi powrotnej z letniego wypoczynku. Nadmierny pośpiech, zmęczenie, roztargnienie, uśpiona czujność, wreszcie rutyna, to tylko niektóre czynniki sprzyjające nieszczęśliwym wypadkom.

Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego!


Kierowco! Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Staraj się przewidywać sytuacje, jakie mogą cię zastać na drodze. Bądź czujny. Nie pozwól się zaskoczyć rutynie! Dostosuj prędkość jazdy do warunków drogowych. Pamiętaj o elementarnych zasadach ruchu drogowego: stosowanie się do znaków drogowych, zapinanie pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach, jazda z włączonymi światłami, nie dopuszczanie do nadmiernego zmęczenia za kierownicą.


Jeżeli jedziesz rowerem, pamiętaj: rower musi być prawidłowo oświetlony- czerwone światło z tyłu oraz pulsujące, białe światło z przodu roweru. Rowerzysto powinieneś mieć: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, opaskę odblaskową lub też odblaskowe elementy garderoby. To znacznie zwiększa szanse na bezpieczne poruszanie się rowerem.


Jeżeli poruszasz się pieszo, poboczem drogi, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej, zakładaj kamizelkę odblaskową bądź odblaskowe elementy na ubrania.: opaski na rękę, nogę. Stajesz się wtedy widoczny i bardziej bezpieczny! Poruszaj się lewą stroną drogi!

Source by [author_name]