Czym w ogóle jest projektant stron internetowych?

Jako projektant stron internetowych otrzymuję wszelkiego rodzaju prośby o informacje inne niż projektowanie stron internetowych, a jako projektant stron internetowych nie sądzę, żebym mógł robić rzeczy poza obszarem projektowania stron internetowych. Uważam, że istnieje kilka nieporozumień na temat tego, co dokładnie robi projektant stron internetowych. W tym artykule opiszę dokładnie, czym jest projektant stron internetowych i co powinni być w stanie zrobić. Najpierw dotknę różnic między projektantem stron internetowych a twórcami stron internetowych. Projektant stron internetowych to ktoś, kto tworzy projekt wizualny i układ strony internetowej. Deweloper stron internetowych to ktoś, kto zajmuje się programowaniem witryny za kulisami. Na przykład programista tworzy kod dla stron internetowych baz danych.

Definicja projektanta stron internetowych:

Umożliwiają firmom / organizacjom obecność w Internecie, budując dla nich stronę internetową. Projektanci stron internetowych to profesjonaliści, którzy organizują informacje, tworzą układy stron, jednocześnie przekazując informacje / opinie firmy na stronie internetowej. Projektanci stron internetowych tworzą kolejne medium do ekspansji firmy. Utworzenie strony internetowej pozwala firmie przyciągnąć nowych klientów, zaprezentować swoje usługi / produkty oraz prowadzić działalność w różnych krajach (w przeciwieństwie do jednej lokalizacji).

Co robi projektant stron internetowych?

To naprawdę dobre pytanie. Zdecydowanie trudno jest ustalić, co każdy projektant musi zrobić, aby nazwać się projektantem stron internetowych. Dobry projektant stron internetowych powinien być w stanie wykonać zarówno projekt, jak i rozwój, niestety dla ciebie, konsumenta, nie zawsze tak działa.

Twój projektant stron internetowych musi być w stanie wykonać następujące czynności:

* Zrozum i utrzymuj aktualność wszystkich nowych technologii

* Układ stron internetowych przy użyciu HTML, XHTML, XML i innych języków programowania

* Program HTML (kod ręczny), JavaScript i CSS

* Przetłumacz swoje pomysły, potrzeby i oczekiwania na stronę internetową

* Projektowanie elementów nawigacyjnych (takich jak paski nawigacyjne)

* Twórz grafiki w Photoshopie lub innym profesjonalnym oprogramowaniu do obrazowania

* Skutecznie uczestnicz w zespole programistycznym

* Rozumiem, jak tworzyć Flash (oprogramowanie autorskie do tworzenia programów animacyjnych)

* Zrozum i wdróż standardy sieciowe

* Znajomość optymalizacji pod kątem wyszukiwarek

* Ma podstawową wiedzę na temat typografii, grafiki i teorii kolorów

* Zrozumienie potrzeb użytkowników i testów użyteczności

* Posiada umiejętność analizy rynku docelowego

* Poznaj problemy w różnych przeglądarkach i sposoby ich rozwiązywania

Świetny projektant stron internetowych zna również języki programowania, takie jak:

* C ++

* Python

* Java

* JavaScript

* Zimna fuzja

* SQL

* PHP

Czasami projektantowi stron internetowych może być trudno mieć za sobą wszystkie te różne języki programowania. To jest jak znajomość języka angielskiego, francuskiego, chińskiego i niemieckiego. Nieco skomplikowane. Im więcej języków znają, tym lepiej. To powinno ci pomóc w poszukiwaniu dobrego projektanta stron internetowych!