Cyberprzemoc i jej skutki, czyli kolejna profilaktyka policjantów z Dąbrowy Górniczej – Wiadomości

Cyberprzemoc i jej skutki, czyli kolejna profilaktyka policjantów z Dąbrowy Górniczej

Data publikacji 24.06.2021

O cyberprzemocy z uczniami klas 6-8 jednej z naszych szkół podstawowych rozmawiali profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2021” młodzież poznała między innymi podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po stronach internetowych.

Wczoraj w Szkole Podstawowej numer 12 w Dąbrowie Górniczej nasi policyjni profilaktycy przeprowadzili pogadankę na temat cyberprzemocy i jej skutków. W klasach 6-8 poruszono tematykę bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu podczas letniego wypoczynku. Omówiono kontaktowanie się z osobami obcymi, zasady bezpieczeństwa nad wodą, zasady bezpieczeństwa uczestnika ruchu drogowego. Bardzo dużą uwagę poświęcono również zwiększeniu świadomości wynikającej z zagrożeń związanych z dopalaczami i środkami narkotycznymi w szczególności w kontaktach z osobami obcymi.


W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2021”, podczas minionego spotkania, poruszono również tematykę zagrożeń podczas korzystania z sieci. Uczestnicy prelekcji poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po stronach internetowych oraz zagrożenia, z jakimi mogą zetknąć się w sieci, czyli przemoc, uzależnienia, kontakt z niebezpiecznymi treściami lub osobami obcymi. W trakcie omawiania tematyki policjanci z Zespołu Profilaktyki, Nieletnich i Patologi Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, poruszyli również kwestię sposobów prawidłowego reagowania na wszelkie przypadki łamania przepisów prawa.
Source by [author_name]