Bezpieczny pieszy w Dąbrowie Górniczej – Wiadomości

Bezpieczny pieszy w Dąbrowie Górniczej

Data publikacji 24.06.2021

Wczoraj w Dąbrowie Górniczej mundurowi z naszej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Szczególną uwagę zwracano na zachowania kierowców wobec pieszych. Bacznie przyglądano się też temu, czy piesi również przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Przez cały wczorajszy dzień policjanci ruchu drogowego patrolując ulice i drogi Dąbrowy Górniczej, zwracali bacznie uwagę na zachowania kierowców i pieszych. Wykroczenia, które popełniali zmotoryzowani i piesi zwykle powtarzają się podczas podsumowywania tego typu działań. Dąbrowscy uczestnicy ruchu drogowego tylko wczoraj popełnili aż 83 wykroczenia. Przewinienia, jakich dopuszczali się kierowcy z naszego miasta to najczęściej nadmierna prędkość w okolicach przejścia dla pieszych, wyprzedzanie na pasach oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Jednak nie tylko zmotoryzowani uczestnicy ruchu drogowego wiedli prym w minioną środę. Piesi zostali ukarani w 19 przypadkach, gdzie najczęstszym błędem było przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Warto wspomnieć, że dwukrotnie piesi nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej, przechodząc przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle.


Pamiętajmy, że „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” poprzez przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy wbieganie na jezdnię przed nadjeżdżające pojazdy, stają się przyczyną wypadków drogowych z udziałem osoby pieszej. Przestrzegajmy przepisów, nie narażajmy swojego życia!!!Source by [author_name]