Bezpieczne wakacje na półkoloniach w dąbrowskim MOPT – Wiadomości

Bezpieczne wakacje na półkoloniach w dąbrowskim MOPT

Data publikacji 08.07.2020

Policjanci z dąbrowskiej komendy odwiedzili półkolonistów w Miejskim Ośrodku Pracy Twórczej. Mundurowi przypominali najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci wiedzą już między innymi czego nie należy robić podczas wypoczynku nad wodą i jazdy na rowerze.

Celem działania policyjnych profilaktyków z dąbrowskiej komendy jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Zwiększenie poziomu wiedzy i świadomości dzieci w zakresie zasad bezpieczeństwa i unikania zagrożeń podczas wakacji pozwala na uniknięcie wielu nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Policjanci regularnie odwiedzają placówki oświatowe w Dąbrowie Górniczej, gdzie organizowane są półkolonie. W trakcie spotkań mundurowi poruszą najważniejsze i najczęściej występujące zagrożenia bezpieczeństwa uczestników letniego wypoczynku:


  • zagrożenia podczas wypoczynku i zabaw nad wodą, a także w miejscach nieodpowiednich do zabaw (piwnice, strychy, pustostany, teren budowy),
  • kontakt z dzikimi lub agresywnymi zwierzętami,
  • niebezpieczne zabawy i zachowania dzieci w domu pod nieobecność dorosłych,
  • kontakt dziecka w domu, w miejscu publicznym, w internecie z obcą, niebezpieczną osobą,
  • niebezpieczne przechodzenie przez ulicę i poruszanie się po chodniku, poboczu, jezdni,
  • niewłaściwe przewożenie dzieci w samochodzie,
  • niebezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze, rolkach, hulajnodze, deskorolce itp.

Policjanci zachęcali także dzieci do udziału w konkursie „FILMOWY przeWODNIK”. Wszystkim dzieciom policjanci życzyli bezpiecznego i radosnego wakacyjnego wypoczynku !


Source by [author_name]