Bezpieczne wakacje dla naszych pociech – Wiadomości

Bezpieczne wakacje dla naszych pociech

Data publikacji 22.06.2021

Już za kilka dni dzieci i młodzież w całej Polsce rozpoczną długo wyczekiwane wakacje. Czas radości, beztroski i wypoczynku. Aby ten czas upłynął bezpiecznie, mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej prowadzą szereg działań i spotkań z dziećmi, podczas których przypominają o bezpiecznych zachowaniach nad wodą, w lesie, w górach, w mieście czy na wsi.

Dzisiaj w jednej ze szkół podstawowych naszego miasta policyjni profilaktycy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie wolnym od nauki i wypoczynku wakacyjnego. Szczególną uwagę zwrócono na aspekt bezpieczeństwa nad wodą. Mówiono o prawidłowych zachowaniach w lesie, czy na szlaku górskim.


Dzieci i młodzież w okresie wakacji to jeden z głównych celów działań Policji wpisujących się w akcję „Bezpieczne wakacje” oraz ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. To właśnie takie spotkania edukacyjne dzieci z umundurowanymi policjantami poprzez przekazanie wiedzy teoretycznej, przynoszą odpowiednie rezultaty. Taka praktyka sprawia, że dzieci zastanawiają się nad konsekwencjami złych zachowań, same wysuwają wnioski na temat tego, czego nie powinno się robić, aby nie znaleźć się w niebezpieczeństwie.


Nasze spotkania, ukierunkowane na bezpieczeństwo najmłodszych wypoczywających, zarówno w mieście, jak i na łonie przyrody, na zorganizowanych obozach, koloniach, półkoloniach, będą prowadzone przez cały okres letniego wypoczynku.Source by [author_name]