Apelujemy o właściwe parkowanie w rejonie dąbrowskich akwenów – Wiadomości

Apelujemy o właściwe parkowanie w rejonie dąbrowskich akwenów

Data publikacji 23.06.2021

Policjanci z Dąbrowy Górniczej apelują do wszystkich odwiedzających dąbrowskie pojezierze o pozostawianie swoich samochodów jedynie w miejscach do tego przeznaczonych. Tylko w miniony weekend odnotowano blisko 100 wykroczeń dotyczących parkowania pojazdów w miejscu niedozwolonym.

W miniony weekend mieliśmy okazję doświadczyć fali upałów. Zrozumiałe jest, że większość z nas chciała się ochłodzić, korzystając ze zbiorników wodnych, znajdujących się na terenie naszego miasta. Niestety podczas tego weekendu nie tylko upał dał się we znaki mieszkańcom Dąbrowy Górniczej. Policjanci odnotowali blisko 100 wykroczeń dotyczących parkowania pojazdów w miejscu niedozwolonym w okolicach zbiorników wodnych Pogoria 1,3 i 4. Niejednokrotnie mundurowi interweniowali z uwagi na to, że mieszkańcy ulic przyległych do akwenów nie mogli wyjechać swoimi pojazdami z domów, bo mieli zastawione bramy. Utrudniło to również funkcjonowanie przejazdu środkom komunikacji miejskiej, ale także i służbom ratowniczym. Nierozważni kierowcy pozwolili sobie nawet na pozostawienie pojazdów na środku ścieżki rowerowej. Policjanci interweniujący na miejscu z uwagi na ilość popełnionych wykroczeń nie byli w stanie dotrzeć do wszystkich właścicieli osobówek. Skutkiem tego mundurowi zmuszeni są wszcząć czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie parkowania w miejscu niedozwolonym. Teraz przewinienia popełnione przez blisko stu beztroskich kierowców mogą znaleźć swój finał w sądzie.


APELUJEMY!!!


Policjanci przypominają, aby wszyscy zmotoryzowani, chcący zażyć ochłody w rejonie dąbrowskich jezior pozostawiali swoje pojazdy w miejscach do tego przeznaczonych, w taki sposób, aby nie utrudniać bądź wręcz całkowicie zablokować przejazdu środkom komunikacji miejskiej, ale także i służbom ratowniczym.Source by [author_name]