Akordy fortepianowe i muzyka New Age

Istnieją dwa sposoby komponowania utworu muzycznego. Pierwszym i najbardziej tradycyjnym sposobem jest napisanie melodii, a następnie zharmonizowanie jej. Niektórzy nazywają to pracą od góry (w przeciwieństwie do akordów na dole). Drugie podejście polega na tym, że tworzysz jakiś rytmiczny wzór harmoniczny i improwizujesz (lub komponujesz) melodię na górze. Który z nich jest najlepszy dla muzyki New Age?

Odpowiedź nie jest podejściem. Każdy ma swoje zalety i własne specjalne korzyści. Na przykład, jeśli zaczniesz od wzoru w lewej ręce i improwizujesz melodię z prawej strony, robisz to, co robią większość kompozytorów / improwizatorów w nowym wieku. To właśnie robi George Winston przez większość czasu. Ma akordy, które ustawia do pewnego rytmu i robi to z tą niesamowitą prawą ręką.

To jest styl, w który grałem, ale ostatnio straciłem zainteresowanie nim. Nie dlatego, że nie jest dobrze, ale dlatego, że nie chcę już grać w ten sposób. Obecnie skłaniam się ku bardziej miękkiemu dźwiękowi, który pochodzi z prowadzenia z melodią w pierwszej kolejności. To, co robię, to zdobycie pierwszych 2 taktów, a następnie improwizowanie reszty, aż wypełnię 8 miar. W ten sposób mogę zmieniać akordy i wzory bez ich powtarzania (minimalizm). To właściwie inny styl. Możesz nazwać to melodyjnym, podczas gdy drugie (podejście Harmony) jest bardziej teksturalne. TO WSZYSTKO ZALEŻY OD NASTAWY!

Nie pozwól, aby jeden styl zamroził cię w coś, w czym nie możesz manewrować artystycznie! Pamiętaj, że twoje uczucie musi być najważniejsze. Wszystko inne jest drugorzędne. Pozwól swojemu uczuciu prowadzić cię, a twoja kreacja będzie naprawdę inspirowana, jednak jeśli spróbujesz ukształtować to, co masz do powiedzenia w konkretnym stylu, wynik może być mniej niż zadowalający.