9. edycja akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” – Aktualności

9. edycja akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”

Data publikacji 21.10.2020

20 października br. ruszyła dziewiąta edycja zainicjowanej przez Straż Graniczną akcji honorowego dawstwa krwi „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu – Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Celem organizowanej przez Straż Graniczną akcji, która w tym roku potrwa do 20 grudnia, jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca, którego tak bardzo brakuje, szczególnie w tym trudnym czasie – pandemii koronowirusa. Ponadto wydarzenie to jest dla służb mundurowych formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.


W latach 2012 – 2019 w ramach akcji „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA” około 25 000 mundurowych krwiodawców,  młodzież szkolna i akademicka, urzędnicy państwowi, członkowie Organizacji Społeczno – Wychowawczej „Strzelec”, przedstawiciele lokalnych społeczności oddali 11 550 litrów krwi i jej składników.


Krwiodawcy spoza służb mundurowych, którzy chcą przyłączyć się do akcji, mogą na hasło „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” oddać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz oddziałach terenowych RCKiK w całym kraju.


Zapraszamy do przyłączenia się do akcji!


Plakat promujący akcję "Nasza krew - nasza Ojczyzna". Wersja dostępna cyfrowo pod komunikatem


(BKS KGP)


Inne teksty dotyczące akcji „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”:


Source by [author_name]