3 proste sposoby przesyłania mapy witryny

Zgłoszenie mapy witryny jest jedną ze skutecznych praktyk SEO, nawet jeśli jest zakodowane w HTML lub XML. Jeśli masz nową witrynę internetową i chcesz, aby była ona natychmiast indeksowana przez popularne wyszukiwarki, utwórz i prześlij mapę witryny. Oto 3 proste sposoby na zrobienie tego.

1. Wygeneruj mapę witryny. Jeśli skończysz, a chcesz, aby Twoja witryna była indeksowana w jak największym stopniu, prześlij ją do Google Webmaster Tool. Istnieją dwa sposoby generowania mapy witryny.

za. Generator map witryn do pobrania

Oprogramowanie do generowania map witryn jest trudniejsze w użyciu niż narzędzie online, ale masz większą kontrolę nad tym narzędziem. Narzędzie do generowania map witryn dla Google można pobrać z witryn internetowych. Wystarczy postępować zgodnie z procesami instalacji opisanymi w instrukcji, a następnie w razie potrzeby skonfigurować oprogramowanie.

b. Narzędzie do generowania map witryn internetowych

Narzędzia online są znacznie łatwiejsze w użyciu. Będziesz mógł znaleźć dokładnie to, czego szukasz.

2. Prześlij wygenerowaną mapę witryny. Po powiadomieniu Google o swojej witrynie, pomyśl, że to nie koniec. Jeśli nie masz konta Google, zrób je teraz. Przed przesłaniem mapy witryny upewnij się, że możesz potwierdzić, że jesteś uzasadnionym właścicielem witryny.

3. Zaktualizuj mapę witryny. Za każdym razem, gdy aktualizujesz witrynę, prześlij nową mapę witryny, aby Google odczytał nowe strony i treści.

Na razie Yahoo! i MSN nie obsługują map witryn. W przyszłości Yahoo! a MSN będzie podążać za Google w zakresie akceptowania map witryn przesłanych przez użytkowników. Do czasu, gdy wszystkie wyszukiwarki wykorzystają tę technikę, strony internetowe z łatwością poprawią ranking wyszukiwarek.